Widok uproszczony i zaawansowany.

 

Program ArCADia posiada dwa tryby widoku 3D. Pierwszy – Uproszczony, występuje w oknach właściwości wprowadzanych obiektów systemu oraz jest włączany na komputerach o słabszej karcie graficznej.

 

 

Jeśli karta graficzna ma wystarczające parametry wówczas włączony zostanie tryb Zaawansowany. Widok 3D wówczas renderuje scenę w czasie rzeczywistym wyświetlając zarówno obiekty, ich tekstury, materiały jak i światło i cienie tworzące się od elementów. Dodatkowo widok zaawansowany posiada materiały zarządzane wyłącznie nowym silnikiem 3D takie jak Trawa i Woda. Oba materiały sprawiają wrażenie ruchu, a dodatkowo w wodzie oczywiście odbijają się otaczające ją elementy.

 

 

Wizualizacja.

 

Widok zaawansowany ma większe wymagania sprzętowa i może spowolnić komputer jeśli nie ma wystarczających parametrów. Dlatego podczas pracy w dowolnym momencie można przełączyć się na widok uproszczony lub zmniejszyć jakość. Domyślnie włączana jest Średnia jakość, która pokazuje już światłocień i materiał typu Trawa w bardzo niewielkiej odległości od położenia obserwatora. W Najniższej jakości nie widać światłocienia, ani części specjalnych materiałów. Ta jakość przypomina widok znany z poprzednich wersji i Trybu uproszczonego.

Jeśli nie potrzebny nam fotorealistyczny widok, z cieniami i poruszającą się trawą, możemy na stałe przełączyć widok na Uproszczony. Można to zrobić w oknie Opcje – Widok 3D. Jeśli natomiast projektujemy np. architekturę to przyda nam się opcja, która nie wymaga już długiego czekania na stworzenie wizualizacji. Teraz wystarczy, jeśli mamy widok o najwyższej jakości, zapisać go, oczywiście przed tym odpowiednio kadrując scenę.

W widoku zaawansowanym można wykorzystywać specjalne materiały PBR, w których zapisane są parametry fizyczne materiałów. Dzięki temu, że tekstura składa się z kilku plików z różnymi danymi, elementy staną się bardziej wyraziste i realistyczne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ArCADia 11 - widok 3D

15 January 2020

HOME  |  PRODUCTS  |  COMPANY  |  CONTACT  |  FOR RESELLERS

Copyright © 2019 ArCADiasoft